Festival znanosti novosti

Život promatran elektronskim mikroskopom

Dana 3. svibnja 2022. na Odjelu za biologiju PMF-a Split održana je u okviru Festivala znanosti 2022. aktivnost „Život promatran elektronskim mikroskopom“. Aktivnost je održana pod stručnim voditeljstvom Ivane Bočina (PMS) a u organizaciji aktivnosti su također sudjelovale Nives Kević (PMF), Ivana Restović (Filozofski fakultet u Splitu), Ivana Vrca (Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu).

Ono što nas posebno veseli je dolazak mladih učenika iz susjedne Bosne i Hercegovine. Riječ je o učenicima prvog razreda gimnazije iz Širokog brijega koji su u Split došli u pratnji svojih nastavnika. Tijekom aktivnosti sudionici su se upoznali s temeljnim načelima rada transmisijskog elektronskog mikroskopa i tehnikom pripreme uzoraka za elektronsku mikroskopiju, a potom su promatrali uzorake biljnog i životinjskog tkiva na transmisijskom elektronskom mikroskopu.