Festival znanosti novosti

Krv-zlatna tekućina

Dana 03.svibnja 2022 u sklopu Festivala znanosti  u hematološkom laboratoriju Zdravstvene škole nastavnice Ines Paviškov i Ines Mišetić Lašić održale su predavanje i radionicu  KRV- tekućina života. Polaznike radionice su upoznali sa zanimljivostima vezanim uz temu, općenito o dragocjenoj tekućini., bolestima krvi, transfuzijom krvi, a posebno su istaknule važnost Diferencijalne krvne slike u medicinsko  laboratorijskoj dijagnostici te izgledu svih krvnih stanica mikroskopski. Na praktičnom dijelu radionice polaznici su mogli mikroskopski vidjeti morfološki  izgled krvnih stanica u obojenim preparatima krvi zdrave osobe  i kod raznih patoloških stanja. Polaznici su nakon radionice samostalno pokušali identificirati različite krvne stanice. Atmosfera je bila opuštena i svi su općenito bili  zadovoljni radionicom i interesirali se  o školskim smjerovima i aktivnostima u našoj školi.

Radionici je prisustvovalo 14 učenika 8r iz različitih škola: četiri učenika iz o.š. Sućidar, dva učenika iz o.š. Josip Pupačić- Omiš, po jedan učenik iz oš. Manuš i o.š. Trstenik, te pet učenika iz Zdravstvene škole. Nakon završene radionice nastavnice su osmašima pokazale školske laboratorije. Tri učenice su izrazile želju za upis u našu školu :smjer farmaceutski tehničar,laboratorijski tehničar i MSONJ. Sretno im!