Završena prva trening konferencija u sklopu projekta Student Business e-Academy

U razdoblju od 19. do 23. kolovoza 2016. godine održala se prva trening konferencija Erasmus+ projekta Student Business e-Academy, u Pakoštanima. Na konferenciji su prisustvovali studenti sa Sveučilišta u Splitu od kojih su mnogi polaznici Studentskog poduzetničkog inkubatora Ekonomskog fakulteta te programa Postakademskog zapošljavanja, zajedno s kolegama Sveučilišta iz Malage i Middlesex-a iz Londona. Uz studente partnerskih institucija SBeA projekta, na konferenciji su prisustvovali studenti iz Danske, Makedonije i Rumunjske.

Vođeni iskusnim međunarodnim mentorima, studenti su sudjelovali u raznim timskim aktivnostima kroz koje su usavršavali svoje poduzetničke sposobnosti i vještine pregovaranja u međunarodnom timu. Na taj način su se pripremili za online program Student Business e-Academy koji započinje 1. studenog 2016. godine. Timskim pristupom su radili na razvoju vlastitih poslovnih ideja, te su na osnovi ocjena žirija birani najperspektivniji projekti. Od ukupno 19 projektnih timova, uz nekolicinu ''klasičnih'' projektnih ideja, velika većina se usmjerila na razvoj korisnih mobilnih aplikacija.

Prvu nagradu je osvojio projekt s idejom za mobilnu aplikaciju „Here 2 Help“ u svrhu poboljšanja mentalnog zdravlja, a osvojio ju je tim pod nazivom „Idea Hunt“ među kojima su se našle dvije studentice Sveučilišta u Splitu, Franka Erceg s Ekonomskog fakulteta te Marija Spajić prvostupnica sestrinstva Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Split. Drugu nagradu je osvojio tim pod nazivom „SFT“ sa projektnom idejom za razvoj platforme i mobilne aplikacije za mlade osobe koje putuju same, a u timu se našlo dvoje studenata sa Sveučilišta u Splitu, Tea Bubić s Filozofskog fakulteta te Ivan Mršić s Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje. Treću nagradu je osvojio tim „Eat Easy“ s projektnom idejom za razvoj mobilne aplikacije za jednostavnije kuhanje kod kuće, a tim je predvodila studentica Mia Pavlinović sa diplomskog studija biologije i kemije, PMF-a, koja je ujedno i polaznik 1. generacije programa Postakademskog zapošljavanja.

Osim novostečenih poduzetničkih vještina te neprocjenjivog iskustva učenja u međunarodnom okruženju, studenti su stekli mnoga nova prijateljstva te kvalitetno koristili slobodno vrijeme sa pregršt ponuđenih sportsko rekreativnih aktivnosti.

Erasmus+ projekt Student Business e-Academy provodi Sveučilište u Splitu u suradnji sa sveučilištima Middlesex iz Londona i Sveučilištem u Malagi, a sufinanciran je sredstvima Europske komisije te sredstvima iz Programa tehnološkog razvoja, istraživanja i primjene inovacija Splitsko-dalmatinske županije. SBeA trening konferencija je provedena u sklopu Summer Jam Croatia poduzetničkog kampa, koji se već četvrti put održava u organizaciji Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, te uz potporu Studentskog Zbora Split čijim je sredstvima sufinancirano sudjelovanje studenata Sveučilišta u Splitu. Na temeljima prijašnje suradnje između sveučilišta sudionika Summer Jam Croatia konferencije, razvijen je i projekt Student Business e-Academy, kojim se studentima polaznicima otvaraju nove mogućnosti u daljnjem obrazovanju u području poduzetništva.

Konferenciju su podržali i Grad Split, Grad Šibenik, Zadarska županija, Hrvatska banka za obnovu i razvitak, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo turizma i Ministarstvo poduzetništva i obrta.

U provedbi konferencije sudjelovali su prof.dr.sc. Maja Fredotović, prodekanica za znanost i međunarodnu suradnju Ekonomskog fakulteta te profesori: izv.prof.dr.sc. Maja Ćukušić, doc.dr.sc. Ivana Bilić, doc.dr.sc. Dario Miočević, Marko Čular, mag.oec. te voditeljica Studentskog poduzetničkog inkubatora Lana Ugrčić, mag.oec.

Sufinanciran sredstvima iz Programa tehnološkog razvoja, istraživanja i primjene inovacije Splitsko-dalmatinske županije.