VAŽNA OBAVIJEST: Erasmus+ prijave za Natječaj 2016. samo preko Sveučilišta

Agencija za mobilnost i programe EU objavila je uputu o načinu prijave za Erasmus+ projekte za Natječaj 2016. godine prema kojoj pravo prijave, kao koordinatori ili partneri, imaju samo Sveučilišta - nositelji Erasmus povelje za visoko obrazovanje i „vlasnici“ jedinstvenog PIC broja. To mijenja dosadašnju praksu prema kojoj je Europska komisija u prve dvije godine programa Erasmus+ dozvoljavala da se prijavljuju i sastavnice PIC brojem. Uputa se odnosi na sve projekte za sve sektore u okviru programa Erasmus+.

Budući da se rokovi za prijave projekata u okviru tekućeg Erasmus+ natječaja za 2016. godinu bliže, mole se svi potencijalni prijavitelji sa sastavnica Sveučilišta da se dva mjeseca prije roka prijave jave sveučilišnom Uredu za EU projekte putem e-mail adrese abanic@unist.hr i Uredu za međunarodnu suradnju putem e-mail adrese erasmus@unist.hr.

Sve detaljne informacije i rokovi mogu se naći u službenom pozivu .