Treći sastanak projekta NQF-IN održat će se na Sveučilištu u Splitu

Treći sastanak partnera na projektu NQF-IN održat će se na Sveučilištu u Splitu od 29. do 30. rujna 2016. godine. Ovaj sastanak će unaprijediti rad na razvijanju modela uključivanja kvalifikacija, stečenih izvan formalnog obrazovnog sustava, u nacionalne kvalifikacijske okvire. Projekt naziva „Developing organisational and financial models for including non-formal sector qualifications in National Qualifications Frameworks (NQF-IN)“ provodi se u sklopu Erasmus+ programa Europske unije.

Sudionici sastanka u Splitu predstavljat će partnerske institucije iz Hrvatske (Sveučilište u Splitu), Češke (NUV), Francuske (CÉREQ), Mađarske (OH), Irske (DIT), Velike Britanije (SCQFP) i Poljske (IBE – koordinator projekta).

Sastanak se održava kako bi se ocijenili izvještaji iz zemalja (intelektualni rezultati 2-8) koje su pripremile partnerske institucije o tome po kojem principu se kvalifikacije stečene izvan formalnog obrazovnog sustava uključuju u nacionalni kvalifikacijski okvir u njihovoj zemlji. Tijekom sastanka svaki partner će predstaviti izvještaj iz svoje zemlje. Svrha tih informacija, prezentiranih prema dogovorenom predlošku, je pružiti analitičku osnovu za razvijanje modela po kojem nacionalni kvalifikacijski sustavi drugih zemalja članica Europske unije mogu uključiti tzv. neformalne kvalifikacije u svoje nacionalne kvalifikacijske okvire. Nakon prezentacija izvještaja, uslijedit će rasprava s ciljem određivanja daljnjih koraka potrebnih za popravljanje određenih izvještaja, kao i poboljšanje samog predloška za izvještaj (intelektualni rezultat 1). Osim toga, raspravljat će se i o osnovnim karakteristikama modela koji će se razviti te budućim projektnim aktivnostima.

Izrada izvještaja iz zemalja prema dogovorenoj metodologiji pridonijet će glavnom cilju projekta – potpori donositeljima odluka u zemljama članicama Europske unije, kao i europskim institucijama (Europska komisija, Cedefop, European Training Foundation), pri razvijanju politika i smjernica za uključivanje kvalifikacija – stečenih izvan školskog i visokoškolskog obrazovnog sustava – u nacionalne kvalifikacijske okvire.

Više informacija o NQF-IN projektu možete pronaći ovdje: www.nqf-in.eu.