Nastupna predavanja

SBeA projekt kao primjer dobre prakse

SBeA projekt kao primjer dobre prakse

Sveučilište u Splitu budućim prijaviteljima na Erasmus+ natječaje predstavilo projekt strateškog partnerstva „Student Business e-Academy“ kao primjer uspješne projektne prijave

 

Kao potporu prijavi projektnih prijedloga, Agencija za mobilnost i programe EU organizirala je informativno-edukativne seminare s ciljem podizanja kvalitete prijava na Erasmus+ natječaje. U sklopu seminara za područje visokog obrazovanja, koji se održao 11.12.2015. godine, održana je i radionica za Ključnu aktivnost 2: Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse, na kojoj je voditeljica Ureda za EU projekte Sveučilišta u Splitu Aleksandra Banić imala zadovoljstvo predstaviti put Sveučilišta u Splitu od ideje do projektnog prijedloga za projekt SBeA te podijeliti iskustva sa zainteresiranima.

U pozitivnoj i opuštenoj radnoj atmosferi, budući su prijavitelji dobili priliku čuti konkretne informacije o tome kako u praksi zaista izgleda pisanje prijave te što sve treba sadržavati kvalitetna prijava da bi prošla na natječaju i bila financirana od Europske komisije.

Povratne informacije korisnika radionice bile su jako pozitivne; složili su se da su im savjeti i informacije dobivene iz prve ruke bile od velike koristi.

Projekt SBeA trenutno je u trećem mjesecu provedbe, a tri partnerske institucije rade na kreiranju modula za program akademije. Podsjetimo, osim Sveučilišta u Splitu kao koordinatora, u projektu sudjeluju i Middlesex University iz Londona te University of Malaga iz Španjolske, a cilj je proizvesti visoko kvalitetni personalizirani e-learning program za studente zainteresirane za poduzetništvo te im omogućiti stjecanje ključnih poduzetničkih vještina i znanja potrebnih za ulazak na tržište, uz podršku kroz mentorstvo.

S obzirom na uspješni početak projekta, Sveučilište u Splitu uložit će jednaki napor da po završetku, projekt bude predstavljen i kao primjer dobre prakse u provedbi strateških partnerstva.

Sve novosti možete pratiti na Facebook stranici projekta.

 

Sufinanciran sredstvima iz Programa tehnološkog razvoja, istraživanja i primjene inovacije Splitsko-dalmatinske županije.