Poziv na Informativni dan Erasmus+: Suradnja s partnerskim zemljama u visokom obrazovanju 19. studenog 2015.

Agencija za mobilnost i programe EU poziva akademsku zajednicu na Informativni dan Erasmus+: Suradnja s partnerskim zemljama u visokom obrazovanju koji će se održati 19. studenoga 2015. u prostoru Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta (Donje Svetice 38) u Zagrebu. Cilj informativnog dana je informiranje potencijalnih prijavitelja o aktivnostima za visoko obrazovanje usmjerenim prema trećim zemljama odnosno partnerskim zemljama u sklopu natječaja za program Erasmus+ za 2016. godinu.

Svrha otvaranja aktivnosti programa Erasmus+ prema partnerskim zemljama je jačanje međunarodne dimenzije visokog obrazovanja kroz suradnju visokih učilišta iz Europske unije s onima iz partnerskih zemalja. Kroz projekte individualne mobilnosti s partnerskim zemljama studenti te nastavno i nenastavno osoblje iz partnerskih država dobit će priliku za mobilnost prema Europskoj uniji. Aktivnost „Jačanje kapaciteta u visokom obrazovanju“ predstavlja nastavak programa Tempus, Alfa i Edulink te je namijenjena potpori modernizacije, dostupnosti i internacionalizacije visokog obrazovanja u partnerskim zemljama kroz konzorcijske projekte. Financiranje provedbe združenih diplomskih studija omogućuje aktivnost Erasmus Mundus združeni diplomski studiji s naglaskom na stipendiranje studenata iz partnerskih zemalja. Aktivnosti Jean Monnet potiču izvrsnost u poučavanju ili istraživanju Europskih integracija u cijelom svijetu, zapošljivost studenata, mladih istraživača i profesora te dijalog između akademske zajednice i javnosti radi donošenja javnih politika temeljenih na dokazima. Aktivnost Udruživanje znanja (Knowledge Alliances) potiče aktivnu primjenu trokuta znanja kroz jačanje poduzetničkih vještina studenata, transfer znanja i inovacija između visokih učilišta i poduzeća.

Za sudjelovanje na Informativnom danu potrebno je ispuniti prijavni obrazac do 12. studenoga 2015. godine.

Program događanja dostupan je na poveznici.