Održani nacionalni informativni dani Obzora 2020. za Društveni izazov 6 te za Društveni izazov 2

12. studenoga 2015. godine u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu održan je nacionalni informativni dan Obzora 2020. za Društveni izazov 6 „Europa u promjenjivom svijetu – uključiva, inovativna i promišljena društva“, a 11. studenog 2015. godine na Veterinarskom fakultetu u Zagrebu info dan za područje Društvenog izazova 2 „Sigurnost hrane, održiva poljoprivreda i šumarstvo, istraživanje mora, pomorstva i unutarnjih voda te bioekonomija“.

Na Informativnom danu 12. studenog predstavnica Europske komisije, Sylvie Rohanova prezentirala je novi radni program Društvenog izazova 6 i integriranje društvenih i humanističkih znanosti u Obzoru 2020. Hrvatski znanstvenici predstavili su iskustva evaluacije i uspješnih prijava Obzor 2020. projekata. Na kraju informativnog dana predstavljeni su rezultati prvih natječaja, mogućnosti umrežavanja putem COST akcija te administrativni i financijski aspekti provedbe EU i Obzor 2020. projekata.

Cilj info dana 11. studenog bio je podijeliti iskustva evaluatora i sudionika projekata u prethodnom dvogodišnjem razdoblju, ali i predstaviti novi radni program za drugi društveni izazov (SC2) u 2016. i 2017. Uz to su predstavljeni primjeri dobre prakse, savjeti evaluatora te mogućnosti koje se pružaju istraživačima u okviru Programa ruralnog razvoja 2014.-2020.

Prezentacije s informativnog dana 12.11. dostupne su ovdje, a s informativnog dana 11.11. ovdje.