Održane radionice projekta "Funkcionalna integracija Sveučilišta u Splitu"

Dana 4. studenog 2016. godine u novoj Zgradi tri fakulteta Sveučilišta u Splitu održane su specijalizirane stručne radionice Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Kemijsko-tehnološkog fakulteta te Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, u sklopu tekućeg projekta "Funkcionalna integracija Sveučilišta u Splitu, PMF-ST, PFST te KTF-ST kroz razvoj znanstveno - istraživačke infrastrukture u Zgradi tri fakulteta".

Svrha specijaliziranih stručnih radionica bila je prezentirati karakteristike planirane opreme i uređaja koji će se nabavljati u sklopu projekta kao i detaljnije razvijanje brojnih mogućnosti za suradnju s drugim ustanovama i poduzetnicima u području istraživanja te zajedničkog korištenja buduće opreme u cilju razvoja cijelog gospodarstva kao i njihovu primjenu u području znanosti i istraživanja.

Na radionicama su prisustvovali predstavnici upravljačkih tijela fakulteta, profesori i istraživači, predstavnici javnih institucija i poduzetnici, ali u manjem dijelu i studenti koji već sada pokazuju ambicije i potencijal za znanost i istraživanje.

Uvodnu riječ u radionice održali su dekanica PMFST-a prof. dr. sc. Jasna Puizina, dekan KTFST-a prof. dr. sc. Igor Jerković, te dekan PFST-a izv. prof. dr. sc. Nikola Račić. Dekani su, svaki u svojoj domeni, primjerom naveli brojne mogućnosti suradnje i primjene istraživanja koja će biti moguća po opremanju Zgrade. Profesori i istraživači su predstavili tehničke karakteristike opreme i uređaja koji se namjeravaju nabavljati u sklopu projekta te njihov značaj za daljnji razvoj znanstveno istraživačkog rada i suradnje s gospodarstvom na našem području.

Projekt je trenutno u završnoj fazi izrade projektno-tehničke dokumentacije nakon čega će biti spremna prijava na projekt opremanja Zgrade tri fakulteta znanstveno-istraživačkom infrastrukturom, koji bi se financirao iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu financijske perspektive 2014.-2020. Razvoj projektne dokumentacije sufinanciran je iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu programa 2007.-2013.