Obzor 2020. MSCA - Objavljen vodič za individualne stipendije i najava radionice za pisanje projektnog prijedloga

Europska komisija objavila je Vodič za prijavitelje za Marie Sklodowska-Curie Individualne stipendije. Vodič je dostupan ovdje.

Institucije koje su do sada iskazale interes za ugošćavanje iskusnih istraživača u 2017.:

Objedinjene informacije o iskazima interesa institucija za sudjelovanjem u individualnim stipendijama MSCA dostupne su na mrežnim stranicama Obzor 2020 (ovdje). Iskazi partnerstva, prema dostupnim ponudama, redovito se ažuriraju.

Više iskaza za interes dostupno je na EURAXESS portalu (Jobs and Funding).

Najava radionice za pisanje projektnog prijedloga za MSCA Individualnu stipendiju, Zagreb, 30. svibnja 2017.

U okviru otvorenog natječaja za individualne stipendije Marie Sklodowska – Curie akcija, a s ciljem povećanja stope uspješnosti hrvatskih prijavitelja,  Agencija za mobilnost i programe EU organizira jednodnevnu radionicu „Kako napisati uspješnu projektnu prijavu za Individualnu Stipendiju u okviru Marie Skłodowska - Curie akcija“. Radionica će se održati 30. svibnja 2017. u Zagrebu. Za prijavu na radionicu potrebno je na tri strane dostaviti sažetak projekta koji sadržava elemente izvrsnosti, učinka i implementacije. Program radionice i poziv bit će uskoro dostupan.

Najava informativnog dana za MSCA IF i financijska pitanja, Sveučilište u Rijeci, 26. svibnja 2017.

Na Sveučilištu u Rijeci održat će se prošireni informativni dan za IF koji će sadržavati i elemente projektne prijave. Uz Individualne stipendije bit će predstavljena i najčešća financijska pitanja Obzor 2020. programa. Program radionice i poziv bit će uskoro dostupan.