Studentski život

3. izdanje nagrade za prilagodbu klimatskim promjenama na Mediteranu

U sklopu partnerstva s mrežom Téthys, Sveučilište u Splitu najavljuje pokretanje 3. izdanja nagrade za klimatske prilagodbe na Mediteranu.

Natjecanje je organizirano po treći put u suradnji s Francuskom agencijom za upravljanje okolišem i energijom (ADEME), Unijom za Mediteran (UfM), Planom Bleu, s ciljem promicanja i nagrađivanja primjerenih mjera prilagodbe klimatskim promjenama i poticanja dionika na Mediteranu da se prilagode klimatskim promjenama.

Ova nagrada je namijenjena organizacijama unutar mediteranskog bazena, a prihvatljivi prijavitelji su lokalna i regionalna samouprava, nacionalna tijela, sveučilišta, civilna društva te privatno-javna partnerstva.

Nagrada se dodjeljuje u tri kategorije: 'Razvoj, infrastruktura i izgradnja', 'Ekosustavi i prirodni resursi' te 'Razvoj i provedbe javnih politika'.

Prijaviti se možete do 15. travnja 2021. godine.

Sve detaljne informacije možete pročitati na sljedećoj poveznici:

Vezani dokumenti :

Press release EN