Preko tisuću sudionika na studentskoj konferenciji "Split the week"

Studenti Ekonomskog fakulteta u Splitu u suradnji sa kolegama Fakulteta za turizam i hotelijerstvo Univerziteta Crne Gore, iz Kotora, uspješno su održali online konferenciju “Split the week” na kojoj su poznati motivacijski govornici, influenceri i predavači iz poslovnog svijeta podijelili sa studentima inovativne vještine za vlastito napredovanje na području turizma, marketinga i hotelijerstva.

„Suradnja studenata Sveučilišta u Splitu i studenata Fakulteta za turizam i hotelijerstvo u Kotoru imala je zajednički cilj - ujediniti studente turizma i hotelijerstva na jednom mjestu. Naglasak je bio na njihovom profesionalnom i osobnom razvoju te stvaranju zajedničke bolje budućnosti za mlade u regiji. S obzirom na reakcije studenata i broj pratitelja kojih je bilo preko 1000 , mislim da smo uspjeli u našem naumu te pokrenuli novu zajedničku priču“ – kazao je Tomislav Milošević, student Ekonomskg fakulteta u Splitu i jedan od organizatora konferencije „Split the week“.

Podsjetimo, predavači su bili: Hana Hadziavdagić Tabaković, influencerica i vlasnica marketinške tvrtke“Opet najljepša”, Irina Tomić, direktorica marketinga i prodaje – „Blue Bay Kotor“, jedna od najutjecajnijih osoba u dijelu hotelskog menadžmenta, marketinga, prodaje, Katarina Dropulić, vlasnica agencije Progress Media za PR, brending i poslovno savjetovanje, jedan od najpoznatijih motivacijskih govornika na Balkanu Smiljan Mori, osnivač i izvršni direktor BIG U Academy, Rob Davidson generalni direktor tvrtke „MICE Knowledge“ i Ozren Kovačević, jedan od vodećih ljudi tvrtke „Le Meridien Lav“.

Konferencija je obuhvaćala tri sesije, u okviru kojih su teme bile: “Utjecaj influencera na razvoj turističke destinacije”, “Motivacija kao ključ uspjeha” i “Budućnost poslovnih događaja".

Studenti Fakulteta za turizam i hotelijerstvo i Sveučilišta u Splitu uspješno su zakoračili u konferencijski svijet. Iako početnici u ovom poslu, pokazali smo da je moguće ostvariti svoje ideje ukoliko ih pratite velikim radom i odricanjem. Koncept konferencije je onakav kakvim smo ga i zamislili na početku, od uspješnog brendinga događaja, preko sadržaja, pa sve do reakcije koju smo izazvali kod svih koji su pratili – kazao je Amar Rastoder, jedan od organizatora i student Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, napomenuvši kako je suradnja na ovom događaju sa kolegama iz Splita proistekla iz višegodišnjeg uspješnog zajedničkog rada na mnogim događajima studenata dva fakulteta.

Organizatore konferencije Tomislava Miloševića i Amala Rastodera primio je i čestitao im na uspjehu i rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Dragan Ljutić i pročelnica Ureda rektora Ivana Pletković.