Veleposlanik Republike Koreje i veslači Korean National Sports University u posjetu Sveučilištu u Splitu

Pripremite se svjedočiti zadivljujućem prikazu snage, preciznosti i timskog rada, poručuju organizatori Međunarodne veslačke regate Sveti Duje za nastup osmerca Korean National Sports University (KNSU) na ovom natjecanju! Naime, veslači iz Republike Koreje po prvi puta će nastupiti na spinutskom regatnom polju, čime se za subotu najavljuje jedno od najuzbudljivijih natjecanja veslačkih sveučilišnih osmeraca.

Tom prigodom, mlade je veslače zajedno s veleposlanikom Republike Koreje u Republici Hrvatskoj Hong Sungwookom, u petak, 12 svibnja, u posjet primio prof. dr. sc. Dragan Ljutić, rektor Sveučilišta u Splitu. Rektor Ljutić je studentima poželio ugodan boravak u Splitu i sreću na natjecanju, upoznavši ih kratko i s našim sveučilištem. Potom su rektor Ljutić i veleposlanik Sungwook održali sastanak na kojem se, među ostalim razgovaralo i o osnaživanju dosadašnjih izvanrednih odnosa i međusobne suradnje.