Modernizacija doktorske izobrazbe kroz implementaciju Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (MODOC)

Kao što smo već pisali Sveučilište u Splitu partner je na IPA projektu „Modernizacija doktorske izobrazbe kroz implementaciju Hrvatskog kvalifikacijskog okvira“ (MODOC)  kojim se žele stvoriti preduvjeti za unaprjeđenje profesionalnih i osobnih kompetencija doktoranada u skladu s novim zahtjevima tržišta rada te u skladu sa standardima Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO).

Tijekom veljače ove godine provedena su istraživanja među poslodavcima i doktorandima svih hrvatskih sveučilišta u suradnji s jednom od vodećih organizacija u području razvoja potencijala mladih doktora znanosti The Careers Research and Advisory Centre (CRAC) iz Velike Britanije.

„Studija o osobnim i stručnim kompetencijama doktoranada u Hrvatskoj“ i „Studija o očekivanjima i percepciji hrvatskih poslodavaca o doktorandima i njihovim kompetencijama“ koje su izrađene u sklopu projekta MODOC javno su predstavljene na Sveučilištu u Zagrebu.

Ova vrsta istraživanja po prvi se puta provodi na nacionalnoj razini te će doprinos poslodavaca imati veliki značaj pri daljnjem planiranju aktivnosti usmjerenih ka povezivanju poslovnog sektora i akademske zajednice s ciljem gospodarskog razvoja zemlje.

Rezultate istraživanja kao i više o samom projektu možete pronaći na web stranici projekta: MODOC.