Podržimo naše Falling Walls natjecatelje!

25. rujna 2023., kinoteka Zlatna vrata u 13 sati

ponedjeljak, 25. rujna u kinoteci Zlatna vrata, s početkom u 13 sati, natjecatelji Falling Walls Lab Split u trominutnom izlaganju prezentirat će svoje ideje i nadmetati se za odlazak na finalno najtecanje u Berlin.

Teme i natjecatelji su:

• Breaking the wall of inefficient scheduling - Krešimir Dželalija
  • Breaking the wall of gappy ocean colour data - Leon Čatipović
  • Breaking the wall of food waste - Martina Čagalj
  • Breaking the wall of antibiotic resistance - Mia Dželalija
  • Breaking the wall of extreme sea level events - Krešimir Ruić
  • Breaking the wall of political polarization - Ana Banovac
  • Breaking the wall of bathing water pollution - Nikolina Baumgartner
  • Breaking the wall of sleepless brain in a tech-driven world - Linda Lusic Kalcina
  • Breaking the wall of discord through education - Maja Rončević
  • Breaking the wall of prediabetes progression - Tanja Dragun

Stručni žiri čine:

Prof. dr. sc.  Zoran Đogaš - prorektor za međunarodnu suradnju i suradnju s lokalnom zajednicom

Prof. dr. sc. Igor Jerković - prorektor za znanost i kvalitetu

Prof. dr. sc. Vlatka Škokić - Ekonomski fakultet sveučilišta u Splitu

Prof.  dr. sc. Danica Ramljak - Viša savjetnica za obrazovanje i znanost u Svjetskoj banci

Prof. dr. sc. Vlasta Bonačić-Koutecký - Centar izvrsnosti za znanost i tehnologiju

Podsjetimo, Falling Walls je međunarodna konferencija usmjerena prepoznavanju novih otkrića. Koristeći metaforu pada Berlinskog zida, Falling Walls Labs nudi istraživačima u usponu mjesto za predstavljanje svojih inovativnih ideja, istraživačkih projekata i društvenih inicijativa.

Pobjednik ovog natjecanja otputovat će u Berlin na završno natjecanje koje će se održavati od 7. do 9. studenog.

Pozivamo vas da budete dio ovog znanstvenog spektakla!