Svečano proslavljen Dan Pravnog fakulteta

Prigodnom svečanošću Pravni fakultet u Splitu u utorak, 29. travnja, proslavio je 53. obljetnicu postojanja fakulteta. U svom izvješću, prof. dr. sc. Jozo Čizmić, dekan Pravnog fakulteta, istaknuo je  kako ova ustanova ima značajne komparativne prednosti u suradnji s institucijama u zemljama regije, i izvan Europske unije, pri čemu mogu pomoći onima koji se prilagođavaju na bolonjski sustav.

Naglasio je kako studenti Pravnog fakulteta sudjeluju u brojnim aktivnostima, od studentskih udruga do humanitarnog djelovanja na i izvan okvira Sveučilišta. Također, obavljaju i stručnu praksu tijekom studiranja u suradničkim institucijama, pri čemu se dekan Čizmić posebno zahvalio njihovim predstavnicima.

U ime akademske zajdnice govorila je prof. dr. sc. Branka Ramljak, prorektorica za financije i računovodstvo Sveučilišta u Splitu, zaželjevši Fakultetu i njegovim djelatnicima i studentima puno uspjeha, te malih i velikih događanja koje će utkati u buduće proslave.

Na svečanosti su najboljim studentima dodijeljene dekanove nagrade.
Dobitnici nagrada su studenti Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija prava: Ivona Buzov, Mihaela Norac Kevo, Branimir Barić, Ivan Duplančić, Mia Reić, Mirna Cambj, Toni Kokot Živalj, Nevena Penjak, Marko Udiljak, Trpimir Perkušić, Marin Lovrić, Antonela Šušak, Daniela Nikolić, Sandro Markov, Ivan Jeločnik, Marko Perkušić, Ana Dabro, Jasna Štrbac i Ivan Ostojić te studenti stručnog Upravnog studija: Pasko Tomaš, Lucija Bekavac, Andrea Antolković i Ivana Dujić.

Uz to, podijeljene su zahvalnice za suradnju Županijskom državnom odvjetništvu u Splitu, Općinskom državnom odvjetništvu u Splitu i Upravnom sudu u Splitu.