SEA-EU SKILL GAPS STAFF WEEK

U prostorima SPINIT inkubatora, od 5. do 7. travnja 2022. godine održat će se SEA-EU Skill Gaps Staff Week, jedinstveno događanje koje će okupiti nastavnike i istraživače sa SEA-EU partnerskih Sveučilišta, ali i brojne poduzetnike iz različitih sektora iz SEA-EU gradova.

Savez Europskog sveučilišta mora (SEA-EU) nastao je 2019. godine kada je započeta suradnja između Sveučilišta u Splitu i pet SEA-EU partnerskih Sveučilišta: Sveučilišta u Cádizu (Španjolska), Sveučilišta u Gdansku (Poljska), Sveučilišta u Brestu (Francuska), Sveučilišta u Kielu (Njemačka) i Sveučilišta na Malti (Malta).

Tijekom ovog trodnevnog događanja, kroz brojna predavanja, radionice i okrugle stolove, sudionici će se susresti s različitim načinima suradnje između industrije i akademskog svijeta. Prvog dana događanja, poseban će naglasak biti stavljen na potrebe industrije koje se mogu uklopiti u postojeće obrazovne programe. Drugog dana događanja, sudionici će raspravljati o  programima cjeloživotnog obrazovanja, pritom uzimajući u obzir potrebe tržišta rada. Posljednjeg dana događanja, partneri sa SEA-EU Sveučilišta predstavit će modele industrijskih doktorata prisutne na svojim Sveučilištima, a nakon toga će tijekom radionice pokušati osmisliti najbolji model SEA-EU industrijskog doktorata.

Posebno nam je zadovoljstvo najaviti predavanja dr. sc. Antonije Mršić Radas, voditeljice odjela EU financiranja i odnosa s javnim institucijama Rimac Automobila, Jelene Čulić Gambiroža, stipendistice Ericsson Nikola Tesla te dr. sc. Hrvoja Meštrića, ravnatelja Uprave za znanost Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Aktivnosti sva tri dana započinju u 9 sati ujutro, a oni koji nisu u mogućnosti posjetiti SPINIT, događaju mogu prisustvovati i online, putem ZOOM linka. Za sudjelovanje se možete prijaviti putem mail adrese: seaeu@unist.hr