Prva izložba jesenskog ciklusa „Svatko na svojoj strani“

Sveučilište u Splitu i Galerija Brešan Split pozivaju Vas na otvaranje prve izložbe jesenskog ciklusa „Svatko na svojoj strani“. Otvaranje će se održati u četvrtak 9. listopada, s početkom u 20 sati u Galeriji Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31. Izložba ostaje otvorena do srijede, 22. listopada.
Publici će se tom prigodom predstaviti radovi dvoje umjetnika: Mire Ličen Krmpotić i Vinka Uhlika.

Mira Ličen Krmpotić rođena je 1950. u Puli. Studirala je slikarstvo na Akademiji za likovnu umjetnost u Ljubljani, gdje je 1973. godine diplomirala u klasi prof. Maksima Sedeja te je 1975. godine završila specijalku iz restauratorstva. Od 1973. godine do danas imala je više od pedeset samostalnih izložbi te je sudjelovala na više od dvije stotine skupnih i međunarodnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Dobitnica je više nagrada, između ostalog i «Steletovog priznanja» kojeg je primila 1997. godine za rad na području restauratorstva. Stvara različitim slikarskim tehnikama: crtežom, grafikom, u tehnici vitraža te mozaika, slika na tekstilu, a zadnjih se godina izražava i tehnikom oblikovanja staklenih objekata.

Vinko Uhlik rođen je 1933. godine u Beogradu. Diplomirao je slikarstvo na zagrebačkoj Akademiji likovnih umjetnosti u klasi Otona Postružnika, nakon čega diplomira na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu. Uvršten je na listu UN- UNDP stručnjaka za područja urbanističkog planiranja, arhitekture i pejzažne arhitekture. Slikarstvom i primijenjenim likovnim disciplinama bavio se od 1957. godine. U tom je vremenu naslikao brojne slike i održao desetak izložbi u Hrvatskoj (Zagreb, Split, Makarska, Sinj, Tribunj, Bol, Zlarin) te u Aalborgu i Kopenhagenu, Londonu i Rimu. Živi i radi u Zagrebu.