Prorektor Maleš pozdravio volontere iz čitave Hrvatske

Udruga Studenti za Studente Split organizirala je "Susret studenata volontera Republike Hrvatske, Split 2014." koji se održao od 3. do 5. listopada, pod sloganom „Usudi se volontirati“.

Na otvaranju ove manifestacije, održanom u subotu 4. listopada, u amfiteatru Doma mladih, okupljene volontere iz cijele Hrvatske pozdravio je prof. dr. sc. Boris Maleš, prorektor za studente, studentski standard i studentski sport.

- Poklanjati mogu samo oni koji imaju ljubavi, a u vama mladima je ima mnogo. Hvala organizatorima na ovakvoj prigodi, podržavat ćemo ovakve akcije i ubuduće – kazao je prorektor Maleš čestitavši svim okupljenim mladim ljudima na njihovoj spremnosti da pomažu drugima i angažiraju se na dobrobit zajednice.

U ime Grada i Savjeta mladih Josipa Vučica je izrazila nadu da će ovaj suset prerasti u tradiciju.

Predsjednik Urduge Studenti za studente Ivan Bačelić Grgić istaknuo je kako su ciljevi ovog skupa podignuti razinu svijesti o važnosti volontiranja te međusobna suradnja i razmjena volonterskih iskustava.

Uz predstavljanje studentskih udruga i dijeljenje njihovih iskustava iz raznih volonterskih akcija, sudionici skupa imali su priliku poslušati predavanje o Zakonu o volontiranju. Također, održana je i volonterska akcija u CCO "Juraj Bonači" nakon koje je u Multimedijalnom kulturnom centru uslijedilo interaktivno edukativno predavanje o pisanju projekata, problemima s kojima se udruge susreću te prilagodbi dokumentacije za svaki pojedini natječaj.

Susret je završio u nedjelju kratkim predavanjima sudionika o svojim iskustvima u volontiranju i predavanjem Đordane Barbarić, predsjednice udruge Most, pod nazivom "Volontiranje – snaga zajednice".