Panel diskusija na temu: "Europass Digital Credential to Future-Proof Your Potential" održat će se u ponedjeljak, 10. svibnja, od 13 do 14.30 sati u organizaciji Sveučilišta u Splitu, kao dio SEA-EU alijanse, u suradnji s Agencijom za mobilnost i programe EU te Europass centrom Europske komisije.
Panel diskusija će se prenositi uživo preko Facebook kanala:
Govornici su: Anthony Camilleri, Europass team of the European Commission, Mile Dželalija, Sveučilište u Splitu, Tajana Mohnacki, Erasmus Student Network i Mia Trcol, National Europass Centre Croatia, a moderator je Hrvoje Grganović, Europass team of the European Commission
Teme:
1. Što je novi Europass?
2. Europass Digital Credentials
3. University of Split Goes Digital
4. Razvoj ideje na EU razini
5. Istraživanje o digitalizaciji Diploma supplement, provedeno u Republici Hrvatskoj
6. Potencijal razvoja koncepta
7. Diseminacija i podrška korisnicima sustava
8. Pitanja i odgovori

Za sve koji žele naučiti kako izraditi digitalne vjerodajnice, nakon panel diskusije, organizirat će se praktična online radionica 20. svibnja  2021. u vremenu od 15 do 16.30 sati. Svi sudionici radionice će, osim znanja koja će usvojiti tijekom radionice, i sami dobiti digitalni certifikat kao dokaz sudjelovanja.