Održana prezentacija Erasmus Mundus diplomskih i poslijediplomskih studija

Dana 14. svibnja 2014. u Multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice održana je prezentacija o mogućnostima koje Erasmus Mundus pruža polaznicima diplomskih i poslijediplomskih studija tehničkih znanosti. Stipendist programa Frano Barbić predstavio je programe EDIM (European Doctorate in Industrial Management) i IMIM (International Master of Industrial Management), koji najboljim studentima nude školovanje i istraživački rad na poznatim europskim sveučilištima uz visoke stipendije.

Sveučilišta partneri programa su KTH Royal Institute of Technology (Švedska), Politecnico di Milano (Italija) i Universidad Politecnica de Madrid (Španjolska). Glavni cilj spomenutih programa je suradnja inženjerstva i managementa, uz stvaranje novog profila doktora znanosti sa širokim znanjem iz područja tehnologije, inženjerstva i inovacije s naglaskom na međunarodnu suradnju. Kao glavne prednosti koje spomenuti programi pružaju polaznicima, Frano je istaknuo jedinstveno međunarodno akademsko i kulturološko iskustvo, stimulirajuće intelektualno okruženje te povećanu zapošljivost kao rezultat uske suradnje s industrijom.

Prezentaciju možete pronaći ovdje.