Održan SEA-EU intenzivni tečaj "Hrvatski jezik i kultura"

Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu je od 28. lipnja do 2. srpnja 2021. održan SEA-EU intenzivni tečaj "Hrvatski jezik i kultura" koji je ugostio studente s 4 SEA EU sveučilišta: Sveučilišta u Gdanjsku, Kielu, Cadizu i Brestu.

Dio studenata je tečaj pohađalo fizički, a dio virtualnim putem. Predavanja su održale dr.sc. Josipa Korljan Bešlić, viša lektorica i Helena Burić, viša predavačica Centra za hrvatske studije u svijetu Filozofskog fakulteta, čija je voditeljica izv.prof.dr.sc. Jagoda Granić. Program je organiziran uz podršku dekanice Filozofskog fakulteta, izv.prof.dr.sc. Glorie Vickov.

Studenti su se tijekom 5 dana trajanja tečaja upoznali s osnovama hrvatskog jezika i hrvatskim jezičnim identitetom kao i kulturom i bogatom poviješću.

Na završnoj svečanosti dodjele potvrda o sudjelovanju, sudionici tečaja upoznati su s mogućnošću mobilnosti na Sveučilištu u Splitu, a neki od njih će tu mogućnost iskoristiti već u idućoj akademskoj godini.