Održan Obzor 2020. nacionalni informativni dan i radionica za horizontalnu aktivnost „Znanost s društvom i za društvo“

Nacionalni informativni dan i radionica za horizontalnu aktivnost Obzora 2020. „Znanost s društvom i za društvo“ o provedbi Obzor 2020. projekata, otvorenom pristupu, otvorenoj znanosti, rodnoj dimenziji, etici, sudjelovanju javnosti, znanstvenoj edukaciji i novim natječajima održani su 3. lipnja 2016. u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu.

Nakon uvodnog pozdravnog govora prorektora za inovacije, transfer tehnologija i komunikacije Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Miljenka Šimprage, ispred Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Monika Ivanović predstavila je Plan za istraživački prostor i njegovu primjenu u Hrvatskoj.

Marina Pražetina, NCP za Znanost s društvom i za društvo; Uključiva, inovativna i promišljena društva; te Zajednički istraživački centar iz Agencije za mobilnost i programe EU predstavila je otvorene natječaje Obzora 2020. „Znanost s društvom i za društvo“.

Potom su u okviru odgovornog istraživanja i inovacija u Obzoru 2020. prezentirani uspješni projekti zaključno s radionicom o primjeni alata za odgovorno istraživanje i inovacije putem RRI Tools on-line platforme.

Prezentacije s događanja možete preuzeti ovdje:

Plan za Europski istraživački prostor u Hrvatskoj

Otvoreni natječaji Obzora 2020. „Znanost s društvom i za društvo“

HEIRRI - Higher Education Institutions and Responsible Research and Innovation, Obzor 2020. projekt

Etika i istraživački integritet u Obzor 2020. projektima

OpenAIRE2020 - Open Access Infrastructure for Research in Europe

genderSTE, COST akcija

CIMULACT, Citizen and Multi-actor consultation on Horizon 2020

SCIENTIX - The community for science education in Europe

Make-IT, Obzor 2020. projekt

Radionica projekta RRI Tools: primjena alata za odgovorno istraživanje i inovacije putem on-line platforme