Natječaj za Adriatic Start-up školu 2016.

Ecapital Culture - Adriatic Start-up škola namijenjena je mladima iz zemalja Jadransko-jonske makro regije (Albanija, BIH, Hrvatska, Grčka, Italija, Crna Gora, Srbija i Slovenija) koji su motivirani pokrenuti posao usmjeren unapređenju kulturnog nasljeđa regije.

Glavni smisao projekta je ekonomski razvoj kulturnog turizma u regiji kroz kreativnost i talent mladih budućih poduzetnika. Kulturno nasljeđe nudi priliku za razvoj inovativnih start-up-ova koji mogu privući kulturni turizam posebnog interesa i ekonomske vrijednosti.

Prvo izdanje projekta, održano 2015., ostvarilo je uspjeh i međunarodni značaj te uključilo 25 mladih sudionika iz makro regije koji su razvili svoje poslovne ideje kroz implementaciju vlastitih poslovnih planova.

Drugo izdanje promoviraju i financiraju: Zaklada Marche, Gospodarska komora Ancone, Università Politecnica delle Marche, grad Ancona i Istao.

Odabrani polaznici će imati priliku besplatno pohađati školu u Anconi dva mjeseca, zahvaljujući stipendijama koje osiguravaju promotori i Intesa Sanpaolo banka.

Poziv je otvoren od 15. srpnja 2016. do 15. rujna 2016., a škola u Anconi (Italija) će započeti 17. rujna 2016. i završiti 16. prosinca 2016.

Više informacija možete pronaći ovdje, a možete i kontaktirati Organizing Secretariat.

Dokumenti:

CALL FOR IDEAS ECAPITAL CULTURE - ADRIATIC COUNTRIES 2016.pdf