Kadet knn Ernest Inkret prvi diplomant studija Vojno pomorstvo!

Ponedjeljak 17. srpnja 2023. važan je dan za nastavnike i kadete petogodišnjeg sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija „Vojno pomorstvo“, koji se provodi u suradnji Sveučilišta u Splitu i Hrvatskog vojnog učilišta “Dr. Franjo Tuđman”. Studijski program Vojno pomorstvo namijenjen je obrazovanju budućih časnika Ministarstva obrane Republike Hrvatske. Također omogućuje obrazovanje i za potrebe Ministarstva mora, prometa i infrastrukture te Ministarstva unutarnjih poslova. Smjerovi studija su Vojna nautika i Vojno brodostrojarstvo.

Kadeti 16. naraštaja u razdoblju od 17. srpnja do 21. srpnja 2023. provode obrane diplomskih radova kao prvi naraštaj koji je uspješno zadovoljio sve akademske i obučne kriterije studija Vojno pomorstvo.

Prvi u nizu diplomskih radova za obranu bio je najbolji polaznik 16. naraštaja kadeta knn Ernest Inkret sa temom „Budućnost razvoja autonomnih sustava za protuminsko djelovanje“ uz mentorstvo kbb izv. prof. dr. sc. Luke Mihanovića te komentorstvo kkr Grge Kere. Kadet Ernest Inkret akademske godine 2018./2019. upisao je sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Vojno pomorstvo Sveučilišta u Splitu na Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman” kao polaznik prvog naraštaja studija te je obranom diplomskog rada stekao titulu magistar inženjer Vojnog pomorstva: smjer Vojna nautika.

Povjerenstvo za obranu činili su predsjednica doc. dr. sc. Maja Škiljo, kbb izv. prof. dr. sc. Luka Mihanović te kkr Grgo Kero.

Nakon uspješno provedene obrane nazočnima su se prigodno obratili prof. dr. sc. Goran Kardum koji je uz studij od samih začetaka, voditeljica studija Vojno pomorstvo prof. dr. sc. Merica Slišković te kbb izv. prof. dr. sc. Luka Mihanović voditelj studija Vojno pomorstvo. Uz čestitke na uspješnoj obrani poželjeli su sreću u budućoj karijeri kadetu Ernestu Inkretu.

Na upit kbb izv. prof. dr. sc. Luke Mihanovića o zadovoljstvu sa samim studijem, kadet Ernest Inkret izrazio je zadovoljstvo kako sadržajem studija tako i izvedbom studijskog programa. Sami počeci su bili teški, ali sa godinama studiranja zadovoljstvo se kontinuirano povećavalo čime je završena prva obrana diplomskog rada na studiju Vojno pomorstvo.

Tekst i foto: kkr Mario Musulin