Još samo jedan dan: Sve je spremno za futsal spektakl u Splitu

Odbrojavanje je završeno, adrenalin je na vrhuncu, a uzbuđenje se osjeti u svakom kutku grada podno Marjana. Zaštitni znak i elementi natjecanja preplavili su splitske ulice pa je svima jasno da se događa nešto veliko. Ušli smo u tjedan koji donosi početak najvećeg sportskog događaja u Splitu ovog ljeta – Europsko sveučilišno prvenstvo u futsalu. Dvorane na Gripama i na Poljudu, spremne su ugostiti 500 sudionika sa 17 Sveučilišta i iz 27 zemalja. Ukupno 32 ekipe, 20 u muškoj te 12 u ženskoj konkurenciji će u osam dana odigrati 100 utakmica.

Nadolazeći događaj više je od običnog sportskog natjecanja jer predstavlja simbiozu sporta, obrazovanja i različitih kultura, a sve to u srcu turističke sezone. Dinamične akcije i atrakcije na terenu, susretljivi studenti sportaši željni novih medalja te bogat popratni sadržaj garancija su spektakla na vidiku. Da bi svaki segment ovog događaja šarmirao s dozom kreativnosti kako su nas naviknuli u splitskom UniSport timu, glancaju se zadnji detalji na Gripama koje će zablistati u novom ruhu. Nestrpljivi su i volonteri s jakom pokretačkom snagom koja će dominirati na svim lokacijama diljem Splita.

Upravo organizatori ovog prvenstva su koordinatori Unisport volonterskog programa, najmasovnijeg volonterskog programa u Europi usmjerenog k organizaciji sportskih manifestacija. Da cjelokupno natjecanje bude u sveučilišnom tonu i da najljepši suveniri ovog Europskog sveučilišnog prvenstva u futsalu (čitajte pehari) imaju studentski potpis, zaslužan je Boris Pehar, mladi i višegodišnji dizajner Unisport tima, simboličnog prezimena.

Svima je jasno da u mozaiku splitskih ljetnih događanja, Europsko sveučilišno prvenstvo u futsalu budi jedinstvene emocije. Kultne Gripe dom su splitskog futsala, luda atmosfera na tribinama i podrška navijača, dodatan su adut u borbi za što bolji rezultat domaćih ekipa. Budite svjedoci nezaboravnog iskustva iz prve ruke. Svim navijačima i ljubiteljima futsala ulaz u dvorane na Gripama i na Poljudu je besplatan, a kako biste bili u tijeku sa svim informacijama, čitajte EUSA Futsal 2023 web i zapratite @eusafutsal na Instagramu.

Raspored događanja: •

19. srpnja – Ceremonija svečanog otvaranja

19. – 22. srpnja – Grupna faza natjecanja •

23. – 24. srpnja – Četvrtfinala • 25. – 26. srpnja – Polufinala i borba za medalja