SVEUČILIŠNA GALERIJA

Sveučilišna galerija smještena je u samom srcu Sveučilišnog kampusa, u zgradi Rektorata i  Sveučilišne knjižnice u Splitu te predstavlja impozantni izložbeni prostor na dvije etaže.

Galerija predstavlja mjesto otvorenog kulturnog sadržaja u kojima izlaže djela suvremene vizualne umjetnosti. Osim godišnjih programskih  izložbi, ovo je mjesto različitih događanja od promocija knjiga, znanstvenih skupova, predstava, koncerata, radionica, domaćih i međunarodnih susreta kao i press konferencija. Ciljevi Sveučilišne galerije usmjereni su ponajprije približavanju umjetnosti studenskoj populaciji, ali i obogaćivanju ovdašnje likovne scene kvalitetnim izložbama, programima i suradnjama te pružanju mogućnosti za afirmaciju mlađih umjetnika, a sve u svrhu našeg usmjerenja u ostvarivanju pedagoške, edukacijske i umjetničke  zadaće. Godišnji program Galerije pomno se izrađuje.

Galerija surađuje sa umjetničkim organizacijama, ustanovama u kulturi, a dugogodišnja suradnja ostvarena je sa splitskom Galerijom Brešan koja u našem godišnjem programu nudi dvije  izložbe iz ciklusa “Svatko na svojoj strani” čime obogaćuje program izvrsnošću odabranih djela suvremene hrvatske umjetnosti ali i šire. Međunarodno Splitgraphic bijenale postao je nezaobilazni dio izložbene aktivnosti Galerije, a u naš prostor donosi različitost te nagrađivanu svjetsku suvremenu grafičku produkciju.

Pod stručnim vodstvom Galerija organizira i edukativne radionice, kao dar Sveučilišta u Splitu i njegovih sastavnica djeci, učenicima i studentima naše županije. U sklopu posjeta upoznajemo ih sa sadržajem unutar Sveučilišne knjižnice, kao i pisanom baštinom koju knjižnica čuva u svome arhivu.

Članovi stručnog  vijeće za vizualnu umjetnost galerije su: red. prof. (T), Kažimir Hraste, izv. prof. Edvin Dragičević i Ana Radić Bizjak, dipl. restaurator/konzervator.

SVEUČILIŠNA GALERIJA NOVOSTI

Nova radionica za prijavitelje projekta Dokazivanje inovativnog koncepta

Obzirom na produljenje roka za prijavu, Ured za transfer tehnologije organizira novu radionicu za prijavitelje projekta Dokazivanje inovativnog koncepta u ponedjeljak, 16. siječnja u 13 sati u dvorani B3-48 na trećem katu Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

Radionica je otvorena za sve zainteresirane prijavitelje koji imaju pitanja ili nedoumice vezano za pripremu projekata. Za sudjelovanje se potrebno prijaviti putem poveznice – https://forms.gle/JxdktvHJ5jVa2cXj7.

Podsjećamo, Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je poziv za dodjelu bespovratnih sredstava mikro, malim i srednjim poduzećima te znanstvenim organizacijama za sufinanciranje predkomercijalnih aktivnosti u početnoj fazi razvoja novih proizvoda, usluga i tehnoloških procesa kako bi se utvrdio potencijal za komercijalizaciju, usmjerio daljnji razvoj i smanjio rizik investicije.

Novi rok za prijavu sada je 31. siječnja 2023. Novost u pozivu je i to što je sada PDV prihvatljiv trošak za organizacije kojima je PDV nepovrativ.

Ured za transfer tehnologije je jedan od odabranih Prepoznatih centara za provedbu programa Dokazivanje inovativnog koncepta te je, u slučaju kada je prijavitelj znanstvena organizacija, obvezni partner na projektu zadužen za aktivnosti upravljanja inovacijskim ciklusom i podršku komercijalizaciji rezultata projekta. Također, Prepoznati centar pruža usluge upravljanja inovacijskim ciklusom tvrtkama koje prijavljuju projekte. Zainteresirane tvrtke mogu zatražiti ponudu usluga slanjem upita mailom na: utt@unist.hr.