Studentski život

Predavanje "Kemijsko-inženjerstvo - izazovi i mogućnosti"

Udruga kemijskih inženjera i tehnologa Split (UKITS) organizira predavanje pod nazivom  "Kemijsko inženjerstvo - izazovi i mogućnosti" koje će u utorak, 13. svibnja 2014. u 12:15 sati na Kemijsko-tehnološkom fakultetu, u predavaonici br. 1, održati prof. dr. sc. Ante Jukić s Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije iz  Zagreba.

Kemijsko inženjerstvo jest profesija koja primjenjuje znanja matematike, kemije i ostalih prirodnih znanosti, ostvarena učenjem, iskustvom i praksom, prosuđujući o ekonomičnim načinima uporabe materijala ili energije za dobrobit čovječanstva. Predavanje će obuhvatiti pregled najvažnijih razvojnih smjerova kemijskog inženjerstva s odabranim primjerima, uključujući i vlastita istraživanja, po pojedinim područjima. Zbog svojega sustavsnoga i interdisciplinarnoga pristupa, kemijsko-inženjersko obrazovanje i struka i u budućem vremenu imat će važnu i istaknutu ulogu u razvoju znanstvenoga potencijala, unapređenju industrijske proizvodnje, energetike i zaštite okoliša u svijetu i Hrvatskoj.