Studentski život

AD Plastik

AD Plastik Grupa jedna je od vodećih dobavljača automobilske industrije u Istočnoj Europi, a osnovna joj je djelatnost razvoj i proizvodnja komponenti za interijere i eksterijere vozila. S više od  trideset i pet godina iskustva u svijetu automobilske industrije, osam proizvodnih lokacija u pet zemalja i više od tri tisuće zaposlenika različitih profila, proizvodi više od milijun različitih dijelova automobila godišnje za različite modele automobila. Strast i znanje zaposlenika kompanije ugrađeni su u razvoj i realizaciju svakog proizvoda za najpoznatije svjetske proizvođače automobila poput Renault Grupe, PSA Grupe, FCA Grupe, VW Grupe, Suzukija, Bentleya, Toyote, Nissana, Forda, Opela, BMW-a, Dacie, Daimlera, VAZ-a, GM-VAZ-a, Daewooa, Mitsubishija i mnogih drugih. Korporativna kultura temelji se na održivosti, poticanju suradnje i prepoznavanju izvrsnosti.

Temeljne su vrijednosti kompanije usmjerenost na potrebe kupca, visoka kvaliteta te konkurentnost proizvoda i usluga. Koristeći suvremene alate i tehnike te primjenom specifičnih stručnih znanja, vještina i iskustva, sa svojim kupcima surađuju od rane faze razvoja do izrade finalnog proizvoda.

AD Plastik već duži niz godina razvija uspješnu suradnju s akademskom zajednicom i nastavna je baza većem broju sastavnica Sveučilišta u Splitu. Kompanija je zbog svoje angažiranosti bila prepoznata i nagrađivana kao jedna od najboljih, prije svega zahvaljujući mentorima koji studentima strastveno prenose svoja znanja i iskustvo.

Svake godine brojni studenti različitih usmjerenja u AD Plastiku imaju mogućnost razvijati i unaprijediti svoja znanja i vještine kroz studentske prakse, istraživanja ili izradu diplomskih radova. To je početak prilagodbe i dobra nadogradnja stečenim znanjima studenata koji se pripremaju za svoj novi životni ciklus na tržištu rada.

Studenti koji obavljaju svoje stručne prakse u AD Plastik Grupi imaju mogućnost i kasnijeg zapošljavanja u kompaniji. Kako su već dijelom upoznati s kompanijom i organizacijskom kulturom, ukoliko pokažu zanimanje i istaknu se svojim vještinama, sigurno će ostati zapamćeni. Kompanija kontinuirano razvija svoju korporativnu kulturu osluškujući pritom potrebe i različitosti koje donose nove generacije. Primjena stečenih znanja u praksi studentima predstavlja izazov, ali im daje i potrebno samopouzdanje kako bi što sigurnije i uspješnije kročili prema traženju svog željenog radnog mjesta. AD Plastik im na tom putu želi pomoći i ulaže velike resurse u razvoj i edukaciju mladih kadrova koji donose neke nove, svježe ideje i poglede.

Iskustva

“Kao student Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu, već sam na samom početku svog studija čuo za AD Plastik i zainteresirao se za njihov rad. Kasnije mi se kroz kolegij Stručna praksa, ukazala prilika da se pobliže upoznam s kompanijom što mi je bilo jako zanimljivo. Praksu sam odradio u centralnom laboratoriju AD Plastika u Solinu i dobio uvid u trenutna laboratorijska ispitivanja. Ostatak naprava za laboratorijska ispitivanja upoznao sam teorijski i spoznao mogućnosti validacije dijelova i materijala korištenih u automobilskoj industriji. To je iskustvo u meni razvilo veliku želju za zapošljavanjem u jednom takvom laboratoriju. Želja se vrlo brzo i ispunila te sam danas inženjer laboratorija u AD Plastiku. Veselim se što mogu svoja znanja stečena na fakultetu direktno primijeniti u svladavanju svakodnevnih poslovnih zadataka.”, prepričao je svoje iskustvo Zvonimir Jurun, inženjer laboratorija.

„Stručna praksa izborni je predmet u okviru studijskog programa Ekonomskog fakulteta u Splitu i izvodi se u privatnoj organizaciji. Odradila sam je najvećim dijelom u odjelu računovodstva AD Plastika, dok sam preostalo vrijeme provela u odjelima financija i konsolidacije Bila sam u potpunosti zadovoljna voditeljima stručne prakse koji su mi uvijek detaljno i strpljivo pomagali u rješavanju zadataka te u  svakom trenutku bili dostupni za pomoć i savjetovanje. Omogućili su mi da dobijem sve potrebne materijale, a dodijelili su mi zadatke u skladu s mojim znanjem i vještinama koje sam stekla na fakultetu. To mi je bio najbolji uvid kako primijeniti stečena znanja u praksi. Nakon prakse nastavila sam raditi kao student, a danas sam zaposlena kao računovotkinja u AD Plastiku. Stekla sam iskustvo u svim poslovima u računovodstvu te dobila još veću motivaciju za daljnje usavršavanje u području orijentacijskog usmjerenja računovodstva i revizije. AD Plastik Grupa multinacionalna je kompanija koja nudi orijentacijska usmjerenja na visokoj razini kroz rad u brojnim službama te samim time i stručna usavršavanja.“, izjavila je Antonija Perkušić.

Više linkova