Prijave za hackathon Smart City Challenge

Poduzetnički centar Split zajedno sa Studentskim poduzetničkim inkubatorom Ekonomskog fakulteta u Splitu organizira šesto izdanje hackathona Smart City Challenge u čijem je fokusu razvoj tehnoloških rješenja temeljenih na IoT i pametnim tehnologijama koji imaju primjenu u lokalnoj zajednici. Hackathon će se održati 3. i 4. prosinca 2022. godine u SPINIT Inkubatoru u Splitu.

Smart City Challenge hackathon predstavlja mjesto gdje se studenti, programeri, poduzetnici i dizajneri zainteresirani za stvaranje svog grada boljim mjestom, mogu okupiti u multidisciplinarnim timovima kako bi zajednički izgradili inovativna rješenja za pametnije gradove. Dakle, prijaviti se mogu svi, neovisno o obrazovanju i profesiji.

Prijaviti se može do 27. studenog 2022. preko poveznice. Natjecanje nema gornju dobnu granicu, dok je donja granica postavljena na 18 godina starosti.

Cilj razvoja tehnoloških rješenja jest njihova primjena za unaprijeđenje kvalitete života u lokalnoj zajednici kroz različite sektore (obrazovanje, zdravstvo, stanovanje, okoliš, proizvodnja, turizam, …). Sudionici će imati 24 sata za razvoj rješenja (prototipa) u jednom od zadanih izazova: Internet stvari (IoT), pametni domovi i zgrade, pametni prijevoz, pametna proizvodnja, pametni okoliš, pametno zdravlje, pametni građani.  Timovi će imati na raspolaganju nakon natjecanja dodatnih 5 minuta vremena za predstavljanje svojeg projekta stručnom žiriju. Kako bi omogućili natjecateljima što kvalitetniji razvoj od ideje do projekta, tu su mentori koji će ih svojim znanjem i kvalitetama dodatno usmjeravati. Program natjecanja je dostupan na poveznici.

Najbolji timovi osvajaju nagrade te dobivaju daljnju potporu za razvoj svojih projekata kroz Studentski poduzetnički inkubator. Natjecanje ima dvojaki karakter. S jedne strane, pruža priliku timovima da razviju svoju ideju i projekt uz pomoć izvrsnih mentora, a kasnije i napredovanje kroz podršku partnera uključenih u projekt.

Hackathon Smart City Challenge se provodi u sklopu projekta Smart Youth financiranog sredstvima Europskih snaga solidarnosti Europske unije.