Međunarodna suradnja

Održan Welcome day za strane studente

U ponedjeljak, 25. rujna 2023. održan je Dan dobrodošlice/Welcome day za strane studente na razmjeni u zimskom semestru akademske 2023./2024., u organizaciji Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Splitu.

Welcome day se održao u amfiteatru na Sveučilišnom odjelu za stručne studije.

Praktične informacije vezane uz studij i svakodnevni život u Splitu podijelila je voditeljica Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju, Ana Ćosić.

Potpredsjednica udruge ESN Split, Jelena Špika, predstavila je sve aktivnosti koje se organiziraju za strane studente s ciljem njihovog boljeg povezivanja i potpune integracije u studentski život i akademsku zajednicu.

Sveučilište u Splitu je na početku ove akademske godine ugostilo više od 250 novih stranih studenata iz 19 zemalja.

Nakon prezentacije i predstavljanja Sveučilišta u Splitu studenti su bili pozvani na nezaobilaznu zakusku.